Неділя, 17/2/2019 | : : EET+2
Увійти | Реєстрація
КМ інформ
КМ інформ
КМ інформ
КМ інформ
Зворотній зв'язок

Банки України будуть перевіряти клієнтів по-новому – НБУ

Банки України будуть перевіряти клієнтів по-новому – НБУ

Банки в Україні будуть більш ретельно перевіряти походження коштів клієнтів, щоб не допустити дій з відмивання грошей за допомогою фінустанов. Про це написав директор департаменту фінансового моніторингу Національного банку України (НБУ) Ігор Береза в колонці на «Економічній правді«.

«Якщо мова йде про клієнтів з низьким рівнем ризику, які не проводять операцій у великих обсягах і щодо яких у банку не виникає підозр, то до таких клієнтів у банку не може бути ніяких питань«, – зазначив Береза.

За його словами, особливо це стосується тих громадян, які мають рахунки виключно для отримання зарплат, пенсій і соціальних виплат.

«Більш того – нові норми НБУ не вимагають від банків витрачати свої ресурси на низькоризикові операції і змушувати людину, яка здійснює одноразову операцію, заповнювати велику кількість анкет та інших документів», – пояснив Береза.

Він підкреслив, що банк не буде вимагати і додаткових підтверджень щодо строкових депозитів пересічних громадян, укладених на адекватні суми.

«Навпаки, і банки, і регулятор зацікавлені в тому, щоб громадяни здійснювали банківські операції і зберігали гроші на банківських рахунках. Нові вимоги спрямовані виключно на зупинку будь-яких дій з відмивання коштів за допомогою банківських установ«, – підсумував Береза.

Раніше повідомлялося, що Національний банк змусив банки змінити підходи до вивчення фінансової діяльності клієнтів. Так, банки зобов’язані, крім первинної процедури ідентифікації, перевірки паспорта та ідентифікаційного коду, вимагати також документальне підтвердження джерел походження коштів клієнтів. Крім того, оцінювати ризики фінустанови будуть не щокварталу, а щодня.

Надішліть свої коментарі

Увійти за допомогою: 
Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Обовязкові поля позначені* *

*

Архивы

Контакти

Email: gazetakm@ukr.net

Тел.: +38 03730 2-27-47

Адрес: 59200, м. Вижниця, вул.Українська, 87