Понеділок, 17/12/2018 | : : EET+2
Увійти | Реєстрація
КМ інформ
КМ інформ
КМ інформ
КМ інформ
Зворотній зв'язок

ДФС Буковини: актуальні запитання – відповіді щодо сплати єдиного соціального внеску підприємцями

ДФС Буковини: актуальні запитання – відповіді щодо сплати єдиного соціального внеску підприємцями

Фізична особа — підприємець є інвалідом ІІ групи. Чи потрібно їй сплачувати ЄСВ за себе?

Платниками єдиного внеску є фізичні особи  підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ).

Базу нарахування єдиного внеску для зазначеної категорії платників визначено ст. 7 цього Закону.

Єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 Закону про ЄСВ, встановлюється у розмірі 22 % визначеної ст. 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (частина п’ята ст. 8 Закону).

Водночас фізичні особи  підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (частина четверта ст. 4 Закону про ЄСВ).

Отже, фізичні особи  підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Фізична особа з 24.04.2018 р. зареєструвалася як ФОП, яка застосовує спрощену систему оподаткування. Із зазначеної дати і до теперішнього часу вона не працювала та не одержувала доходу. Чи може вона не сплачувати ЄСВ?

Платниками єдиного внеску є фізичні особи  підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (п. 4 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ).

Згідно з п. 3 частини першої ст. 7 цього Закону для ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом про ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Мінімальний страховий внесок  це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 частини першої ст. 1 Закону про ЄСВ).

Частиною п’ятою ст. 8 цього Закону для зазначеної категорії платників установлено обов’язкову ставку єдиного внеску, що дорівнює 22 % бази нарахування.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Згідно з абзацом третім частини восьмої ст. 9 Закону про ЄСВ фізичні особи  підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20  числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). При цьому мінімальний страховий внесок у 2018 р. за місяць становить 819,06 грн, за квартал  2 457,18 грн.

Право на звільнення від сплати єдиного внеску за себе мають, зокрема, ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску винятково за умови їхньої добровільної участі у системі загально­обов’язкового державного соціального страхування (частина четверта ст. 4 Закону про ЄСВ).

Таким чином, ФОП, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок незалежно від того, отримували вони дохід чи ні. Винятком є ФОП за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Прес — служба Головного управління ДФС у Чернівецькій області

Надішліть свої коментарі

Увійти за допомогою: 
Вашу адресу електронної пошти не буде опублікований. Обовязкові поля позначені* *

*

Архивы

Контакти

Email: gazetakm@ukr.net

Тел.: +38 03730 2-27-47

Адрес: 59200, м. Вижниця, вул.Українська, 87